Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

V lednu 2012 vyšly tyto články:

30.1.ČSTV má nového šéfaMF DnesČeský svaz tělesné výchovy si do svého vedení zvolil lobbistu Miroslava Janstu. Jeho výhra není překvapením, Jansta byl totiž jediným kandidátem. Nové vedení ČSTV rozhodne, co bude s miliardovým majetkem v čele se skiareály a se sportovní organizací samotnou. Ke skalním zastáncům vlivného právníka s kontakty na politiky patří předsedové sportovních svazů, které tvoří jednu ze dvou komor ČSTV. Kromě jeho klíčových spojenců, jako jsou tenisový šéf Ivo Kaderka, místopředseda Českého olympijského výboru a předseda Českého veslařského svazu Jiří Kejval či fotbalový boss Miroslav Pelta, mu "slíbili věrnost" prakticky všichni svazoví bossové. A to včetně předsedy atletického svazu Libora Varhaníka, o kterém se ještě před několika týdny hovořilo jako o dalším možném kandidátovi na post šéfa ČSTV. Sportovní svazy dlouhodobě kritizují strukturu regionálních sdružení v ČSTV jako neufinancovatelný přežitek a sám Jansta se netají tím, že tuto strukturu chce změnit. V regionech sice z nového směru panují obavy, na druhou stranu ho i tamní lídři považují za nevyhnutelný. Kromě nového uspořádání sportovních organizací se však hraje i o miliardový majetek, který ČSTV stále ovládá. Především lyžařské areály ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou, Harrachově a Zadově. Krouží kolem nich bohatí zájemci, ale Jansta je prodávat nechce. "Spíše počítám s tím, že správu areálů přenecháme lyžařskému svazu. Uvidíme ale, v jaké situaci budeme," říká Miroslav Jansta.
Rozhovor z Miroslavem Janstou v pořadu České televize, Na Slovíčko naleznete zde
27.1.Vstupenky na EURO 2012redakceDo konce února také běží možnost objednat vstupenky na EURO 2012 z kvóty pro Česko. Prodává je přímo UEFA a FAČR do tohoto procesu nezasahuje! Znamená to, že vše - od přijetí objednávek, přes los až po přijetí platby a veškerá komunikace se zájemci o vstupenky - bude plně v režii UEFA. FAČR nechala přeložit stránky týkající se prodeje vstupenek do českého jazyka a poskytla překlad portálu UEFA. Žádat je možno pouze na webu UEFA www.uefa.com respektive přímo na internetové adrese:
http://www.uefa.com/uefaeuro/ticketing/pna/index.html. O možnosti objednávat vstupenky informuje článek na webu fotbalové asociace: http://nv.fotbal.cz/scripts/detail.php?id=102541&tmplid=1440
11.1.Úvodní slovo předsedy FAČRMiroslav PeltaVážení sportovní přátelé,
dovolte, abych Vás oslovil jménem Fotbalové asociace České republiky. Obracím se na stávající členy i na ty, kteří zvažují, že se členy FAČR v budoucnu stanou.
Jak známo, valná hromada, která je nejvyšším orgánem FAČR, schválila na svém 13. řádném zasedání 26. června 2011 nové stanovy. Jejich součástí je i specifikace vzniku členství. To je nově definováno jak pro fyzické osoby, tedy pro jednotlivce, tak i pro právnické osoby, kterými jsou především kluby, ale i jiné právnické osoby.
V principu jde o to, aby byl zaveden jasný pořádek do toho, kdo členem FAČR je a kdo není. Tento krok přinese mnohé výhody. Nastala doba, kdy už neobstojí argumenty čísly neodpovídajícími realitě, protože je daleko více než jindy důležité vědět, kolik nás přesně je. Čekají nás jednání se státem o financování sportu, dochází ke změnám na poli ČSTV, v neposlední řadě je potřeba vědět, kdo je členem asociace v takových případech, kdy dochází k disciplinárnímu projednávání.
Třináctá valná hromada zároveň v červnu rozhodla o zavedení členského příspěvku. Fotbal byl jedním z posledních sportovních odvětví u nás, které členské příspěvky nevybíralo. Rozhodně nejde o získávání prostředků ve prospěch ústředí. Jde o projekt, který je připravován s cílem takto vybrané finanční prostředky, po odečtení nákladů na zajištění provozu spojeného s administrativou členství, investovat do nejnižších článků FAČR na podporu mládežnického fotbalu. Členský příspěvek byl jednotně stanoven pro rok 2012 na 50 korun ročně. V dalších letech bude ve výši 100 Kč pro mládež a 200 Kč pro dospělé.
Stojíme na prahu vytvoření členské evidence a výběru členských příspěvků. Půjde o logisticky náročnou záležitost, která musí proběhnout hladce a rychle. Na internetových stránkách clenstvi.fotbal.cz budou vysvětleny potřebné kroky, budete informováni prostřednictvím médií, ale především cestou naší vnitřní komunikace. Věřím, že tento společný úkol v pořádku zvládneme.
Děkuji Vám za spolupráci Miroslav Pelta, předseda FAČR
 • úkony spojené s přihlášením členů fotbalového klubu Liptál do FAČR bude provádět Ing. Milan Daňa - předseda klubu, který vám také zodpoví vaše dotazy (tel. 777 931 876)
 • důležitá otázka:
 • Co se stane, když někteří z našeho klubu odmítnou vyplnit žádost nebo nezaplatí členský příspěvek?
 • odpověď:
 • Podle nových stanov FAČR (čl. 3, odst. 3) mohou s účinností od 1.7. 2012 činnost hráčů, trenérů a rozhodčích vykonávat pouze členové FAČR. Dále musí být členy FAČR i osoby vykonávající funkce v soutěžích podle svazových předpisů, především podle soutěžního řádu (hlavní pořadatel, vedoucí družstva, rozhodčí). Totéž platí pro členy statutárních orgánů klubů (výk. výbory obč. sdružení, představenstva a.s., jednatelé s.r.o. apod.), jakož i členů orgánů FAČR na všech stupních ústřední krajské a okresní orgány, a to volené (výk. výbory) i jmenované (např. STK, disciplin. komise apod.). Pokud se fyzické osoby nestanou členy FAČR, nemohou od 1.7. 2012 v rámci Fotbalové asociace České republiky vůbec působit.
4.1.Začátek tréninků mužůredakceVe čtvrtek 12.1.2012 od 16.30 hod začínají v tělocvičně Základní školy Liptál tréninky mužů. Dále budou tréninky probíhat každé úterý a čtvrtek od 16.30 hod do 18.30 hod. Dále se dne 18.2.2012 (sobota) uskuteční fotbalové soustředění v rekreačním středisku v Trnavě u Zlína. Soustředění bude probíhat následovně:
 • sobota dopoledne odjezd z Liptálu
 • v rekreačním středisku se začne obědem
 • po obědě je pronajato hřiště s umělým povrchem
 • po večeři je zaplacen bazén a sauna
 • neděle ráno snídaně a odjezd na Vsetín
 • neděle 12.00 zápas na Vsetíně na umělé trávě proti Leskovci

Celý pobyt včetně ubytování a stravování vyjde na 600 kč/osobu. Hráčům, kteří patří do týmu mužů a nejsou výdělečně činní, uhradí tuto částku fotbalový klub Liptál.
Dále se bude hrát "Zimní Fastav cup 2012". Jedná se o fotbalový turnaj na umělé trávě na Vsetíně. Odehraje se 6 zápasů. Rozlosování zápasů najdete zde.
Tabulka
P.    Tým     
Záp. Body
1H.Bečva6
15
2N.Hrozenkov6
13
3Hutisko6
13
4Zubří
5
12
5Hošťálková6
11
6Lhota u Vs.6
10
7Zašová
6
8
8Střítež
5
6
9Ústí
5
5
10Val.Bystřice6
4
11Huslenky
6
4
12Liptál5
1
    
    
 
Anketa

Muže čeká sezóna v Okresním přeboru, jak se jim povede?

 
30%
 

 
32%
 

 
38%
 
 

Počet hlasujících: 37

 
Narozeniny
tento měsíc již nikdo nemá narozeniny
 
Marodka
na marodce není žádný hráč
 
 
 
Copyright © 2008 FK Liptál, eSports.cz, s.r.o. | informace o autorských právech | RSS